Makineleşmenin günümüzdeki kadar yaygın olmadığı dönemde el işçiliğini temel alarak imalat hayatına başlayan firmamız, 1951 yılında İrfan BAKIRMEKİK tarafından kurulmuştur.

Uzun yıllar klasik tarzda mobilya üretimi yapılan atölyemiz, gelişen tasarım anlayışı ve teknolojiyle birlikte zaman içinde kurumsallaşma sürecine girmiştir. Bu doğrultuda 1994 yılında, tesislerimizde makine parkurumuzun da yenilenmesiyle birlikte mobilya üretiminin yanı sıra, laminat kapak, tezgah ve kapı üretimine de başlanmıştır.

2000’li yılların başından itibaren firmamız kullanıcıya özel mobilya tasarım ve üretimine ek olarak, alanında uzman ekibi ile iç mimari ve danışmanlık hizmeti de vermeye başlamış ve birçok prestijli projeye imza atmıştır.


1951’den beri tecrübesini, donanımını nesilden nesile aktaran firmamız üçüncü kuşağın da katılımıyla; konut, otel, hastane, idari bina, alışveriş merkezi, okul v.b gibi sayısız projede yer almıştır. Mobilya ve dekorasyonda modernite ve konforu bir araya getiren Mekikler, yüksek teknoloji ve insan emeğini birleştirerek ortaya çıkarttığı ürünleriyle yurtiçi ve yurtdışında hizmet vermektedir.

2000 Metrekarelik kapalı alanda, uzman ekibi ve günden güne yenilenen makine parkuruyla hizmet veren İzmir merkezli firmamız 2022 itibariyle de Toronto/Kanada ofisinde de faaliyetlerine başlamıştır.

Vizyonumuz

Tasarımsal ve fonksiyonel kimliği olan, farklı konsept ve malzemeleri içeren uygulamaları hayata geçirmek. Üretim, teslimat ve satış sonrası müşteri memnuniyetini sağlamak. Kalıcı, güvenilir ve samimiyete dayanan profesyonel bir hizmet sunmak. Daima kendini yenileyerek, üretim kalitesi ve vizyonunu geliştirmek. 

Projelerimiz

Özel Konutlar
Hastane / Klinikler
Fabrikalar
Oteller
İdari Binalar
Ofisler
Alışveriş Merkezleri
Okullar
Restoranlar
Mağazalar
Fuar Standları
Sergi / Galeriler

Misyonumuz

Kaliteli olmayı benimseyen, etik değerlere bağlı, çalışanı ile bütünleşen, yüksek uzmanlık ve başarılı ekip çalışmaları ile müşteri memnuniyetini maksimize etmeyi kendine hedef edinen, yenilikleri yakından takip ederek, rekabetçi ve saydam hizmet anlayışı çerçevesinde azim ve kararlılıkla ilerlemekteyiz.

Siz değerli müşterilerimizin, kaliteli hizmeti zamanında elde etmeleri için gerekli olan tüm imkanları sunmayı işimizin bir parçası olarak kabul ederiz. Müşteri memnuniyeti ve uzun soluklu müşteri birliktelikleri temel amacımızdır.

Start typing and press Enter to search

E-KATALOG